2012-06-05 14:29:24
IX Najazd Barbarzyńców: Wielka Bitwa Narodów
Wielka Bitwa Narodów czyli IX Najazd Barbarzyńców na zamek w Ogrodzieńcu odbył się w dniach 19-20 maja 2012 r. Jak co roku wzięliśmy udział w licznych turniejach i inscenizacjach – takich jak bitwy, turniej indywidualny, czy turniej drużynowy (5 osób) – w którym drużyna łączona Wataha z Poznania i Kolovrat Kalisz zajęła pierwsze miejsce; w innych turniejach także nie ustępowaliśmy łatwo pola przeciwnikom. Na zjeździe, prócz drużyn z Polski pojawiły się także reprezentacje innych krajów, m.in. Węgier, Litwy, Czech i Szwecji.
Najazd Barbarzyńców jest drugą co do wielkości po największym w Europie Festiwalu Słowian i Wikingów na Wolinie (gdzie także regularnie gościmy) imprezą dla rekonstruktorów wczesnego średniowiecza w Polsce.
Ponadto, przy okazji odwiedzin w Ogrodzieńcu, już drugi raz braliśmy udział w tworzeniu teledysku dla popularnego polskiego zespołu. Tym razem był to skład hip-hopowy „Trzeci Wymiar”, biorący udział w projekcie Donatana Równonoc (projekt ten zakłada połączenie muzyki hip-hopowej z tradycyjną muzyką średniowieczną).
IX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd BarbarzyńcówIX Najazd Barbarzyńców: RównonocIX Najazd Barbarzyńców: Równonoc
Nick    
E-mail 
Który teraz mamy rok? 
Komentarz
Nick Adres email nie będzie udostępniany publicznie.
Powiązane materiały: